Субота, 26.05.2018, 13:48
Гість | RSS
| МО вчителів російської мови та зарубіжної літератури | |
Події [306]
Початкова школа [95]
Методична робота [290]
МАН [57]
Олімпіади [92]
Конкурси [174]
Спорт [165]
Робота з батьками [17]
Школа оновлюється [28]
Профорієнтація [51]
Профілактична робота [90]
Учнівське самоврядування [14]
ЗНО, тестування, моніторинг [74]
Шкільна бібліотека [31]
Профспілка [10]
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 1274
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Вітаємо на сайті
Кам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Кам'янської міської ради Черкаської області
Читайте про останні новини з життя школи на сторінці НОВИНИ, а про події у класних колективах - на КЛАСНИХ СТОРІНКАХ
  
Склад МО:                       
 
Архип'юк Любов Миколаївна - голова МО 
 
Крамська Тетяна Кузьмівна
 
Симоненко Ольга Анатоліївна
 
Шатило Таїса Борисівна
 
 
 
Звіт МО вчителів російської мови та зарубіжної літератури 
2013-2014 н.р.
    Вчителі російської мови та світової літератури в цьому навчальному році перейшли на нові навчальні програми у 5-х класах. Розглянувши зміни, запропонували свої пропозиції щодо викладання російської мови та світової літератури у 5-х класах. Зокрема, вч. Архип’юк Л.М звернула увагу вчителів, які будуть читати у 5-х класах, на нові твори вміщені у підручнику «Світова література. 5клас», поділилася досвідом у викладанні російської мови у 5-х класах Симоненко О.А., порадила використати уривки мультфільмів, які екранізовані за творами Т.Янсон «Чарівний капелюх», Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика» та ін..
    В 2013-2014 н.р. вчителями проведено тиждень світової літератури, на якому звучали поетичні рядки російського поета О.С.Пушкіна, рубаї О.Хайяма, любовна лірика, Г.Гейне, сонети В.Шекспіра та натхненні рядки віршів поетів «Срібної доби». А також учні малювали ілюстрації до творів зарубіжних та російських класиків, звучали музичні композиції, написані на твори світової літератури, зокрема П.І.Чайковський «Євгеній Онєгін», фонозапис сонети №90 В.Шекспіра у виконанні А.Пугачової та ін. Зустрічі з музейними працівниками, екскурсії до музею – неповний перелік тісного взаємозв’язку, духовної єдності, учнів XXІ ст.. і історичного минулого Кам’янки. 
    Вдалою стала спроба провести засідання круглого столу на тему: «Проба пера», на яке було запрошено, талановитих учнів школи, які пробують себе в поетичному мистецтві. 
   Особливо плідним цей навчальний рік був на семінарі. Шатило Т.Б., Архип’юк Л.М., Крамська Т.К. брали участь в обласному семінарі, який відбувся 30.10.2013 р. Вперше на такому семінарі Крамська Т.К. і Архип’юк Л.М. представляли урок-запис з наступним обговоренням. Така форма проведення уроку дає можливість більш детальніше зупинитись на тому чи іншому виді роботи на уроці, акцентувати увагу на тому чи іншому епізоді уроку. 
   11.12.2013 р. відбувся районний семінар вчителів світової літератури, на якому Симоненко О.А. презентувала свій урок на тему «Що робить людину щасливою?» (за творчістю Ч.Діккенса). 
   Вчителі світової літератури постійно працюють над вдосконаленням своєї професійної майстерності. Зокрема, Крамська Т. розробила серію уроків у 5 кл. на тему: «Чарівний світ арабських казок». Архип’юк Л.М працювала над розробкою уроків за творчістю Сетона-Томпсона «Лобо – володар Курумпо». Ці уроки ввійшли до збірника «Уроки у 5 кл. за новою програмою», над яким працювали вчителі світової літератури району і який був запропонований вчителям світової літератури на обласному семінарі. 
    Вчитель світової літератури Симоненко О.А. видала збірку власних віршів, Шатило Т.Б., працюючи з обдарованими дітьми проводить цікаві засідання літературно-музичної вітальні, на яких присутні небайдужі до поезії люди Кам’янки. 
     Наполеглива праця і досвід вчителів світової літератури дають вагомі результати: 1) Ратушна Альона (ІІм., олімпіада з рос. мови, учасниця обласної олімпіади з рос. мови) 2) Ратушна Альона (5місце, інтернет-олімпіада з рос. мови) 3) Яшина Наталія (6 місце, інтернет-олімпіада з рос. мови) 
    Отже, вчителі світової літератури працюють над залученням школярів до знайомства з найвищими досягненнями світової літератури і культури, збагачуючи учнів новими знаннями і здобутками.
 
2009-2010 навчальний рік       
    Вчителі зарубіжної літератури 2009-2010 н.р. завершили високими творчими доробками та досягненнями.
    Згідно плану методичних засідань вчителями зарубіжної літератури та російської мови обговорено критерії оцінювання знань учнів та використано рекомендації щодо оформлення записів у журналах.
    На кожному засіданні проводилось обговорення новинок методичної літератури. Зокрема обговорено надруковані матеріали вчителів кафедри: Архип’юк Л.М., Крамської Т.К. (Архип’юк Л.М. в журналі „Шкільний світ” надрукований позаурочний захід із зарубіжної літератури „Театр вже повний”; Крамська Т.К.подала на конкурс ППТ збірник літературних диктантів для 9 класу- Іч., ж. „Зарубіжна література в школі”).
    Зарубіжна література - особливий навчальний предмет, який потребує від вчителя високої професійності, володіння програмовим матеріалом та матеріалами поза програмою. Тому, розуміючи поставлені цілі, вчителі намагаються розширювати свої і учнівські обрії світобачення, збагачуватись новими думками. З метою самовдосконалення працюємо над проблемою „Компетентність керівника - вчителя - учня”.
    Значну увагу приділено обговоренню критеріїв оцінювання віршів, які запропоновані програмою для вивчення напам’ять.
    Протягом 2009-2010 н.р. проведено відкриті уроки:
    1) Пушкінська поезія назавжди залишиться в наших серцях”. (вч. Симоненко О.А. та працівники музею)
    2) "Чарівний світ поезії Сходу” (вч. Архип’юк Л.М. та ін.)
    3) цікаво і змістовно проведено тиждень зарубіжної літератури, в проведенні якого брали участь учні і середньої і старшої школи.
    На шкільних МО дається об’єктивна оцінка кожного вчителя, визначаються шляхи вдосконалення роботи МО на наступний рік.
    До дня народження О.С.Пушкіна Кам’янський музей ім.О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського проводив конкурсні читання поезій великого поета та конкурса малюнків до його казок. Переможцями стали: Чижик К. (І м., 8 кл.) вч. Крамська Т.К. Кононенко М. (ІІІ м., 5 кл.) вч. Архип’юк Л.М. Дипломами та цінними подарунками були нагороджені й інші учні: учні 5-В класу (вч. Шатило Т.Б.); учні 5-Б класу та 7-Г кл. (вч. Архип’юк Л.М.)
     
  
 2008-2009 н.р.
2008-2009 н.р. був плідним на педагогічні досягнення та втілення інноваційних технологій.

         Вчителями кафедри зарубіжної літератури поповнено кабінети методичними новинками та роздатковим матеріалом.

         На шкільних МО вчителі Архип’юк Л.М., Шатило Т.Б., Крамська Т.К., Симоненко О.А. ділились багатим педагогічним досвідом та обмінювались думками з приводу найболючішого питання - як привернути увагу учнів до читання серйозної літератури.

         Цього року атестувались Крамська Т.К. та Симоненко О.А , які  давали відкриті уроки на високому професійному рівні та підтвердили вищу категорію.

         До 210-річчя з дня народження О.С.Пушкіна Кам’янський музей ім.О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського проводив конкурсні читання поезій великого поета та конкурс малюнків до його казок. Переможцями стали: Чижик К. (І м., 8 кл.) вч. Крамська Т.К. та Кононенко М. (ІІІ м., 5 кл.) вч. Архип’юк Л.М. Дипломами та цінними подарунками були нагороджені й інші учні: учні 5-В класу (вч. Шатило Т.Б.), учні 5-Б класу та 7-Г кл. (вч. Архип’юк Л.М.)

Силами вчителів та учнів у лютому 2009 р. проведено цікавий тиждень зарубіжної літератури, участь в якому брало багато учнів школи. Ілюстрації до творів зарубіжних класиків, літ. газети, виставка учнівських рефератів та творчих робіт, виставка художніх творів зарубіжних письменників, диспути, брейн-ринги, літературні вікторини, літературно-театральне дійство „Театр тіней” - це неповний перелік заходів цього тижня.

         В квітні 2009 р. в школі відбувся районний семінар завучів, за планом якого біло проведено відкриті уроки:

-  Архип’юк Л.М. та Атамась Н.В. ( 7-Г кл. інтегрований урок на тему „Г.Белль „Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...”. Засудження жахів війни”, де було поєднано знання учнів із зар. літ. та нім. мови).

-  Симоненко О.А. (10-А кл.)

         Вчителям кафедри зарубіжної літ. притаманні висока професійність і любов до свого предмета.

Copyright Kamschool1 © 2008- 2018