Кам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - МО вчителів історії та правознавства
Неділя, 26.03.2017, 09:16
Гість | RSS
| МО вчителів історії та правознавства | |
Події [278]
Початкова школа [84]
Методична робота [262]
МАН [55]
Олімпіади [83]
Конкурси [151]
Спорт [154]
Робота з батьками [17]
Школа оновлюється [27]
Профорієнтація [49]
Профілактична робота [66]
Учнівське самоврядування [13]
ЗНО, тестування, моніторинг [68]
Шкільна бібліотека [29]
Профспілка [10]
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 1245
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо на сайті
Кам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Кам'янської районної ради Черкаської області
Читайте про останні новини з життя школи на сторінці НОВИНИ, а про події у класних колективах - на КЛАСНИХ СТОРІНКАХ
Фото                                      
Склад МО:
Рибалка Марія Дмитрівна - голова МО
Поліщук Марина Віталіївна
Рубанович Лідія Олексіївна
Шрамко Лілія Сергіївна
Могилка Анатолій Петрович
 Звіт про роботу МО вчителів історії та правознавства
2013-2014 н.р.

Робота МО вчителів історії була направлена на запровадження інноваційного та розвивального навчання на основі використання інформаційних технологій. Створення умов для саморозвитку особистості, індивідуалізації навчання, перехід на особистісно-орієнтовані педагогічні технології.
На засіданні МО було заслухано ряд повідомлень з питань формування комунікативних навичок, запровадження методів інноваційного та розвивального навчання на основі інформаційних технологій, формування компетентності учнів. 

Були проведені відкриті уроки: «Релігія і міфологія Стародавньої Греції» (5 кл., вч. Шрамко Л.С.), «Замки України» (5 кл. вч. Шрамко Л.С.), «Шевченко в засланні» (8 кл.), «Культура і духовне життя в Україні в 1917-1921 рр» (10 кл.) вч. Рибалка М.Д., «Конституційні права України (10 кл.. вч. Шрамко Л.С.), Підсумковий урок по темі «Особливості організації державної влади і місцевого самоврядування в Україні – 10 кл.

Проведено тижні:

-      історії по темі «Памятки» Відродити. Зберегти»

-          правознавства «Історія української державності».
Вчителі історії та правознавства проводили навчально-виховну роботу, присвячені 60-річчю утворення Черкаської області по темі: «Історія Черкащини в контексті історії України». Були проведені зустрічі з видатними людьми Камянщини, Черкащини, конференції, зібрані та оформлені матеріали. Проводилася робота до 70-річчя визволення України і Черкаської області. З учнями були проведені уроки мужності, уроки історичної памяті. До дня партизанської Слави проведено зустрічі з сином відомого партизана Камянщини Вєтровим О.В. (вчителі Рибалка М.Д., Рубанович Л.О.).

Вчителі історії та їх учні брали участь у районній краєзнавчій конференції:
-          6Б клас: Соболь А. «Пам'ять заради майбутнього», Махно Б. «Дерун П.А. – учасник ВВв» (вч. Поліщук М.В.);
-          10В клас: Анісімова А. «Осінський П.П. – директор школи» (вч. Рибалка М.Д.).

Велику виховну роботу по патріотичному вихованню проводить вчитель історії Поліщук М.В., яка очолює музей школи та гурток «Краєзнавець». Були проведені зустрічі з афганцями на тему «Журавлі летять з іншого краю», зустріч гуртка «Краєзнавець» з Людним Ф.П.
Поліщук М.В нагороджена премією М.Шкаліберди за ІІ місце в конкурсі «Музей – складова військово-патріотичного виховання в школі». Також ця робота є лауреатом передового патріотичного досвіду (ІІІ місце)

Вчителі історії організували і провели операцію «Доброго ранку ветерани», поздоровили вчителів-ветеранів ВВв та вчителів пенсіонерів зі святом Перемоги.

Проведено вчителями історії роботи до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка:
-          вч. Шрамко Л.С. провела бібліотечний урок «Шевченко – син українського народу»;
-          вч. Рибалка М.Д., провели екскурсії до історичного музею на виставку листівок, присвячених 200-річчю Т.Шевченка.
Були проведені вікторини «Люби і знай свій рідний край» між учнями 7Б і 7В класу (вч.Шрамко Л.С.). 

Учні Рубанович Л.О., Рибалкм М.Д. були переможцями конкурсу на кращий малюнок, присвячений річниці від дня народження Т.Шевченка.

Вчителі історії брали участь у правовій конференції «Україна, як і великий наш Кобзар».

Щороку учні 9-11 класів беруть участь у районному конкурсі «Світ моїх прав» У 2013-2014 н.р. брали участь в цьому конкурсі учні 9А класу вч. Рибалка М.Д.  Учні 11-х класів вч. Поліщук М.В. і Рибалка М.Д. взяли участь у конкурсі «Знавці права».

По правовому вихованню відповідні роботи проводяться в школі: зустрічі за круглим столом, зустрічі з працівниками районного управління юстиції Саганем В.О., Барабашем В.М., Ребриною В.Г. на тему «Відповідальність неповнолітніх»; зустріч учнів 7Б класу з дільничим інспектором Марченко В.В. (вч. Шрамко Л.С.).

Учні школи щороку беруть участь у конкурсі «Лелеки». Учні вчителя Шрамко Л.С. 6В та 8А класів стали переможцями «Срібний лелека»: Деревянко С., Приходько Еліна, Дорошко Д., Поліщук А., Білецька М.; «Бронзовий лелека» - Косюченко Д., Мацюк Д.

Вихованці вчителів Рубанович Л.О., Поліщук М.В., Рибалки М.Д., Шрамко Л.С., Могилки А.П. є переможцями районних олімпіад:
-          Мошківський В. (11Г кл.) – І місце (вч. Поліщук М.В.);
-          Ратушна А., Пілат К. (10Б кл.) – І місце (вч. Рубанович Л.О.);
-          Анісімова А. (10В кл.) – ІІ місце, Яшан Н. – ІІІ місце (вч. Рибалка М.Д.);
-          Охота К. (9А кл.), Гончаров В. (8Б), Петраускас В. (8В)  – ІІІ місце (вч. Рибалка М.Д.);

Переможці районної олімпіади з правознавства:
-          10 В кл. - Яшан Н. (І місце), Анісімова А.(ІІ місце) – вч. Рибалка М.Д.
-          10Г кл. Пазенко А. (ІІІ місце) -  вч. Шрамко Л.С.
-          9В кл. Туренко В. (ІІ місце) – вч. Шрамко Л.С.
-          9А кл. Охота К. (ІІІ місце) - вч. Рибалка М.Д.

Учасники обласної олімпіади з історії:
-          Мошківський В. 11Г кл. вч. Поліщук М.В.
-          Пілат К. 10Б кл. вч. Рубанович Л.О.

Учасниця  обласної олімпіади з правознавства – Яшина Н. 10В кл. вч.Рибалка М.Д.

Учні школи є активними учасниками МАН.
Переможцями обласного конкурсу МАН: в секції правознавство Мошківський В. (11г кл.,  ІІІ
місце) вч. Поліщук М.В., в секції всесвітньої історії Пілат К. (10Б кл., ІІІ місце) вч. Рубанович Л.О.;
в секції етнології Кучеренко М. (11А кл., ІІІ місце). Учасницею обласного конкурсу МАН була Анісімова А. (вч. Рибалка М.Д.),

Учні школи є активними учасниками інтернет-олімпіад з правознавства, переможцями стали Пазенко А., Доненко В., Туренко В. (10Г кл., Шрамко Л.С.); Леус В., Анісімова А., Яшина Н. (10В кл. вч. Рибалка М.Д.).

При викладанні історії в школі вчителі Рубанович Л.О., Рибалка М.Д., Шрамко Л.С., Поліщук М.В., Могилка А.П. використовують особистісно-орієнтований підхід навчання учнів, забезпечують розвиток соціокультурних, соціопсихологічних здібностей і нахилів учнів. Також застосовують діяльнісний підхід, спрямований на розвиток умінь і навичок учнів, формують інформаційну компетентність учнів. 

Проте вчителям слід звернути увагу на:
-          контроль знань учнів у навчальному процесі з історії;
-          підготовка до ЗНО;
-          працювати над поглибленням знань учнів.

    2009-2010 навчальний рік
У 2009-2010 н.р. МО вчителів історії працюватиме над проблемою: „Формування історичних знань, розвиток історичного мислення, яке передбачає загальне розуміння  історичного процесу в його різноманітності, суперечливості, здібності застосовувати історичні знання і набуті вміння”.

    За період 2008-2009 н.р. засідання МО заслухало ряд повідомлень з деяких питань, вчителі ділилися досвідом роботи, були проведені відкриті уроки.

-         вчителі Рибалка М.Д., Шрамко Л.С. провели районний семінар з економіки у 10-А, 10-Б класах теми „Основа підприємницької діяльності та форми приватної власності”, „Менеджмент в підприємницькій діяльності”.

-         вчитель Поліщук М.В. провела історичний КВК між 8-ми класами вчитель Рибалка М.Д. провела вечір „Жінки в історії України”.

-         вчитель Шрамко Л.С. провели вечір „Чи знаємо ми права і обов’язки?”

Учні Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 захищали інтереси школи на

районній та обласній олімпіаді:

8 класи -     І місце Чижик Катя (вч. Рибалка М.Д.)

                  ІІ місце Коваленко Юля, Бондарь Інна (вч. Поліщук М.В.)

10 класи -   І місце Прокапало Юля (вч. Шрамко Л.С.)

                  ІІ місце Кузьменко Віталій

Олімпіада з права:

І місце Кисленко Олександр (вч. Рубанович Л.О.).

         Учні нашої школи брали участь у обласній олімпіаді: Чижик Катя 8-В кл. зайняла VІ місце у обласній олімпіаді (вч. Рибалка М.Д.)

         Учасником обласної олімпіади з права був Кисленко Олександр (вч. Рубанович Л.О.)

         Учні нашої школи брали участь у обласній інтернет-олімпіаді з історії, економіки (вч. Рибалка М.Д., Шрамко Л.С., Поліщук М.В., Рубанович Л.О.)

         Переможцями обласної інтернет-олімпіади з економіки стали Овезова Аня, Прокапало Юля, Завідня Лєна, Салій Максим (вч. Шрамко Л.С., Рибалка М.Д.) 

         Учні 8-Б, 8-В, 6-Б класу є переможцями Всеукраїнського конкурсу юних істориків „Лелеки” (вч. Шрамко Л.С., Рибалка М.Д., Поліщук М.В.)

         В школі працює МАН: Кисленко Олександр є переможцем МАН в секції Правознавство, зайняв ІІІ місце в обласному конкурсі-захисті учнівських робіт (вч. Рубанович Л.О.)

         Призером обласного конкурсу МАН, секція Історичне краєзнавство по темі „Ремесла і промисли нашого краю” є Прокапало Юлія (вч. Шрамко Л.С.)

         Учні 11 класів брали участь у районному конкурсі юних правознавців, що проводило районне управління юстиції. Переможцями стали Кисленко Олександр, Кропивник Сергій, Швагер Євген (вч. Шрамко Л.С., Рубанович Л.О.)

         Також учні брали участь у районному конкурсі юних істориків імені Бушина Швагер Євген, Паніна Ксенія (вч. Шрамко Л.С.)

         Переможцями обласного конкурсу юних істориків імені Бушина стали Малюкова Ірина (вч. Рубанович Л.О.) нагороджена грамотою обласного відділу освіти.

         В школі працює клуб „Правознавство” керує вч. Рубанович Л.О. були проведені відкриті заняття „Гендерна рівність між чоловіком і жінкою” та „Роль місцевого самоврядування в становленні української держави”.

         При школі діє музей бойової і трудової слави (вчитель Поліщук М.В.), який став центром роботи по патріотичному вихованню. Були проведені уроки пам’яті присвячені річниці голодомору 1932-1933 рр. „Засвіти свічку”.
         Учні 8-11 класів брали участь у відкритті пам’ятнику „Жертви голодомору”.

         На протязі року були проведені зустрічі з ветеранами війни Шевченком, Деруном, Муштою, Вороною, Донцовим. Зібрані матеріали про ветеранів ВВв.

         Учні нашої школи взяли участь у обласному конкурсі до 65-річчя визволення Черкащини „Шляхами слави і безсмертя”. Кращі роботи Чижик Катерини, Шрамко Руслана, Олефіренка Сергія, Романенка Сергія біли направлені в обласний відділ станції юних туристів (вч. Рибалка М.Д., Шрамко Л.С.)

         Учениця 10-Б класу Шамрай Юлія гурток „Краєзнавець” (вч. Рибалка М.Д., Поліщук М.В.) зайняла перше місце у вікторині „Шляхами рідного краю”- нагороджені цінними призами.

         Бородуля Ірина, Шульська Лєна, Ткаченко Женя, Ільченко Аня є переможцями районного конкурсу „Крок до права” (вч. Рибалка М.Д., Поліщук М.В.)
   
Copyright Kamschool1 © 2008- 2017