Вівторок, 01.12.2020, 17:59
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Сторінка директора | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Події [345]
Початкова школа [98]
Методична робота [324]
МАН [59]
Олімпіади [101]
Конкурси [193]
Спорт [186]
Робота з батьками [17]
Школа оновлюється [29]
Профорієнтація [55]
Профілактична робота [112]
Учнівське самоврядування [17]
ЗНО, тестування, моніторинг [81]
Шкільна бібліотека [31]
Профспілка [10]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Грудень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 1356
Статистика
Друзі сайту
Кам'янський ліцей №1 Кам'янської міської ради Черкаської області

Директор ліцею 
 
Погорілий
Юрій Андрійович
            
 
 
 
 
Директору школи завжди є що розповісти учням, батькам, громадськості. На цій сторінці Ви знайдете відповіді на свої запитання, які можете поставити, зателефонувавши за номером 6-07-54, або надіслати через сторінку "Напишіть листа"
 

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КАМ’ЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1

КАМ’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

 

НАКАЗ

 02.09.2019                                                                                                        №28-к                                                                                                                                                                                                                            

 Про правила користування мобільними

телефонами під час освітнього процесу

 На виконання вимог Статуту та правил внутрішнього розпорядку освітнього закладу, наказу Міністерства освіти і науки України від № 910 від 07 серпня 2014 року «Про скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2007 року № 420», для підвищення ефективності освітнього процесу, формування культури користування мобільними телефонами у ліцеї

 НАКАЗУЮ:

1.                  Дозволити використання мобільних телефонів у закладі для забезпечення застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час освітнього процесу.

2.                  Протягом 2019 - 2020н.р. заборонити використання мобільних телефонів у освітньому закладі без потреби.

3.                  Користування мобільними телефонами усіма учасниками освітнього процессу здійснюється лише до початку або після закінчення навчальних занять та під час перерв.

4.                  Категорично заборонити використання функцій фото- та відеокамери, диктофона, аудіо програвача тощо під час освітнього процесу.

5.                  Активізувати наступний порядок використання мобільних телефонів під час навчально-виховного процесу в освітнього закладі:

·                     під час уроків, виховних годин чи позакласних заходів, а також під час перебування в шкільній бібліотеці необхідно вимикати або переводити телефон у режим «без звуку».

·                     під час проведення уроків чи інших заходів мобільний телефон не повинен знаходитися на робочому місці.

·                     терміново зв’язатись з кимось по телефону можна тільки під час перерви.

·                     не залишати без догляду мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаєте своє робоче місце.

·                     відповідальність за збереження мобільних телефонів адміністрація та педагогічний колектив ліцею не несе.

·                     у випадку крадіжок мобільних телефонів дирекція та вчителі не вживають жодних заходів щодо їх пошуку.

·                     заборонено фотографувати мобільним телефоном, робити звукові записи або ж знімати ним відео – як під час перерв, так і під час уроків, виховних годин.

·                     не використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.

6.                  Використання мобільних телефонів учнями дозволяється лише з дозволу учителя в окремих випадках:

·                     у разі термінової необхідності здійснити телефонну розмову (як виняток, при травмуванні, розслідуванні, вирішенні питань оздоровлення та лікування) учень має отримати дозвіл учителя та скористатися телефоном за межами приміщення, де проходить навчальне заняття.

·                     з дозволу учителя учень має право скористатися функціями калькулятора під час виконання практичних та лабораторних робіт, розв’язування складних задач з окремих предметів (математики, фізики, хімії, біології та ін.).

·                     з дозволу вчителя учень має право використати функцію аудіо програвача на уроках музики, заняттях вокальних гуртків.

·                     отримавши дозвіл вчителя, учень може скористатися телефоном для пошуку невідомого слова (терміну), тексту твору та інше.

7.                  Класним керівникам довести даний наказ до відома батьків та учнів школи.

8.                  Заступнику директора з виховної роботи Щекань М.С. розмістити інформацію щодо порядку використання мобільних телефонів під час освітнього процесу в закладі на сайті ліцею.

9.                  Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 Директор ліцею                                                                  Ю. Погорілий 


 
Пам’ятка «Як уберегтися від злочинних посягань та не стати потерпілим»
    За останній період часу в Черкаській області збільшилась кількість майнових злочинів, скоєних відносно неповнолітніх. В більшості випадків предметом злочинних посягань є мобільні телефони.
    Основними майновими злочинами, від яких потерпають неповнолітні, є пограбування, шахрайство та крадіжки.
    Відповідальність за вчинення крадіжок передбачена статтею 185 Кримінального кодексу України „Крадіжка”. Крадіжка – це таємне викрадення чужого майна. Таємним визнається таке викрадення, здійснюючи яке, злочинець вважає, що робить це непомітно для потерпілих чи інших осіб. Як правило крадіжка вчиняється за відсутності будь-яких осіб (власників майна, осіб, під охороною яких воно перебуває, очевидців тощо).
    Відповідальність за вчинення пограбувань передбачена статтею 186 Кримінального кодексу України „Грабіж”. Грабіж – це відкрите викрадення чужого майна. Відкритим визнається викрадення, що здійснюється у присутності інших осіб, які розуміють протиправний характер дій винного, а він, у свою чергу, усвідомлює цю обставину. Такими особами можуть бути особи, у власності, володінні чи під охороною яких знаходиться майно, на яке здійснюється посягання, очевидці. Типовим проявом грабежу є так званий "ривок”, коли грабіжник, несподівано для потерпілого чи інших осіб, захоплює майно (вихоплює із рук сумку, телефон, зриває з голови шапку тощо).
    Відповідальність за вчинення шахрайських дій передбачена статтею 190 Кримінального кодексу України „Шахрайство”. Шахрайство – це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. Обман, як спосіб шахрайського заволодіння чужим майном та придбання права на таке майно, полягає у повідомленні потерпілій особі неправдивих відомостей або приховування певних відомостей, повідомлення яких мало б суттєве значення для поведінки потерпілого, з метою введення в оману потерпілого. Зловживання довірою полягає у недобросовісному використанні довіри з боку потерпілого для заволодіння чужим майном чи правом на нього. Винний використовує особливі довірчі стосунки, які склалися між ним та власником майна.
    Найчастіше злочинці під час скоєння шахрайства та грабежів користуються наступною схемою: вибирають жертву (потерпілого), переважно школярів початкової ланки, потім вичікують слушного моменту, щоб підійти до жертви в найменш людному місці, або можливість відвести її в сторону від інших людей. Далі під приводом здійснення негайного телефонного дзвінка, перевірки мобільного на предмет викрадення або взагалі залякавши, відбирають телефон у потерпілого. Найчастіше такі злочини здійснюються групою осіб. Крадіжки майна неповнолітніх здійснюються переважно в роздягальнях, класах навчальних закладів, під час проїзду в громадському транспорті, на пляжах та інших місцях масового скупчення молоді.
Поради дітям, як необхідно діяти, щоб не стати жертвою злочинних посягань:
- у першу чергу не спілкуйтеся з незнайомими чи малознайомими людьми,
- на їхнє запрошення пройти з ними у віддалені місця (парк, під’їзд, гараж та ін.) слід відмовитися;
- на спробу незнайомця відвести Вас у бік від інших, слід привернути до себе увагу дорослих перехожих, краще жінок або інших людей, які поряд знаходяться, можна привітатися з ними та попросити їх про допомогу, а потім піти разом з ними, повідомивши, що Вас хотіли обікрасти;
- на прохання невідомого дозволити подивитися ваш мобільний телефон, необхідно йому відмовити і сховати телефон у кишеню;
- при спробі невідомого силою забрати телефон, потрібно голосно закричати, покликавши на допомогу, та втекти до людного місця (школи, магазину, супермаркету, натовпу людей тощо);
- слід не демонструвати цінні речі та гроші в присутності невідомих Вам людей;
- не залишати без нагляду особисті речі, особливо мобільні телефони, в роздягальнях спортивних залів, навчальних класах, коридорах;
- під час проїзду у громадському транспорті цінні речі (мобільні телефони, гроші тощо) необхідно тримати у внутрішніх кишенях одягу.
Якщо вже такий випадок стався, тобто у Вас відібрали мобільний телефон або інші цінні речі необхідно:
- негайно звернутися до міліції! Зателефонувати за номером 102. Зателефонувати можливо з будь-якого таксофону на вулиці (дзвінок в міліцію безкоштовний) або попрохати перехожих зателефонувати з мобільного телефону (дзвінок також безкоштовний). Добігти до найближчого магазину чи іншого приміщення, де можливо є телефон та зателефонувати в міліцію.
- обов’язково спробувати запам’ятати особу злочинця, його зовнішній вигляд, зокрема одяг, можливо особливі прикмети (татуювання, шрами, особливості мови), де саме стався злочин, о котрій годині та у якому напрямку зник злочинець.
- у розмові по телефону з міліціонером необхідно спокійно повідомити свої повні анкетні дані (прізвище, ім’я та по батькові, адресу проживання), коли, де та з яких обставин стався злочин, інформацію про злочинця, номер свого мобільного телефону та модель, колір, його особливі прикмети.
- необхідно повідомити батьків про ситуацію, яка сталася. Якщо ви знаходитеся у школі, - класного керівника, директора чи іншого педагогічного працівника.
- звернутися разом з батьками з письмовою заявою до найближчого райвідділу міліції. Бажано при собі мати документи на викрадений мобільний телефон.
    Звертаємо увагу на необхідність термінового повідомлення працівників міліції про скоєний злочин, оскільки в кожному населеному пункті постійно чергують пересувні наряди міліції, вони зможуть терміново виїхати до місця скоєння злочину та організувати пошук і переслідування злочинців «гарячими слідами».
    Повідомляємо, що всі викрадені мобільні телефони заносяться до бази викрадених речей МВС України. Таким чином працівники міліції, виявивши викрадений мобільний телефон, можуть у подальшому вилучити його та повернути власнику.
    Звернення до батьків! Радимо батькам у колі родини провести маленькі тренінги (навчання) з моделюванню таких ситуацій та готовності вийти з них дитини.
    Прохання до батьків - не купувати мобільні телефони високої вартості, оскільки їх власники в першу чергу потрапляють в поле зору злочинців, особливо дітям, які навчаються у початкових класах.
 

  
Copyright MyCorp © 2020