Вівторок, 12.11.2019, 04:53
Гість | RSS
| Інформація для батьків | |
Події [343]
Початкова школа [98]
Методична робота [313]
МАН [59]
Олімпіади [99]
Конкурси [187]
Спорт [183]
Робота з батьками [17]
Школа оновлюється [29]
Профорієнтація [54]
Профілактична робота [103]
Учнівське самоврядування [17]
ЗНО, тестування, моніторинг [78]
Шкільна бібліотека [31]
Профспілка [10]
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 1315
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вітаємо на сайті
Кам'янський ліцей №1
Кам'янської міської ради Черкаської області
Kamianka Lyceum 1 of Kamianka town council of Cherkasy region
Читайте про останні новини з життя школи на сторінці НОВИНИ, а про події у класних колективах - на КЛАСНИХ СТОРІНКАХ
Інформація для батьків майбутніх першокласників
щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів
(витяг з інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 14.02.2015 № 1/9-71)
    Відповідно до статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту» зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, колежей, що містять у своїй структурі школу І ступеня) здійснюється на безконкурсній основі. Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.
     Прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів (у тому числі ліцею, гімназії, колегіуму, колежу, що містить у своїй структурі школу І ступеня), які працюють, (планується організація навчання) за науково-педагогічними проектами, також відбувається на безконкурсній основі. Можливість успішно навчатись за обраною програмою має забезпечуватись не селекцією дітей, а створенням відповідних навчально-виховних умов для всіх дітей, які є учнями даного навчального закладу.
     Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.
    У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.
     Інформація про закріплення (чи відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування) обов’язково має розміщуватись на сайтах школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників.
      Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:
- заява на ім’я директора школи;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- медична картка встановленого зразка.
       Інших документів для зарахування дитини до 1 класу не передбачено.
 
l
З метою покращення взаємодії міліції та учасників навчально-виховного процесу повідомляємо, що за Кам'янською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №1 закріплені:
  • дільничий інспектор міліції лейтенант міліції Козаченко О.В.
  • оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей капітан міліції Ребрина В.Г.
Витяг з нормативно-правових актів України
щодо відповідальності батьків за невиконання обов’язків по вихованню дитини
 
Закон України «Про охорону дитинства»
 
Стаття 12. Права, обов’язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини
     Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.
     На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
     Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.
     Держава надає батькам або особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов’язків щодо виховання дітей, захищає права сім’ї, сприяє розвитку мережі дитячих закладів.
     Позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення їх цих прав не звільняє батьків від обов’язку утримувати дітей.
     Порядок і розміри відшкодування витрат на перебування дитини в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, школі-інтернаті, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї, іншому закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлюються законодавством України.
     Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до закону.
     У разі відмови від надання дитині необхідної медичної допомоги, якщо це загрожує її здоров’ю, батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність згідно з законом. Медичні працівники у разі критичного стану здоров’я дитини, який потребує термінового медичного втручання, зобов’язані попередити батьків або осіб, які їх замінюють, про відповідальність за залишення дитини в небезпеці.
 
Цивільний кодекс України
 
Стаття 1178. Відшкодування шкоди, завданої малолітньою особою.
     1.Шкода, завдана малолітньою особою (яка не досягла чотирнадцяти років), відшкодовується її батьками (усиновлювачами) або опікуном чи іншою фізичною особою, яка на правових підставах здійснює виховання малолітньої особи, - якщо вони не доведуть, що шкода не є наслідком несумлінного здійснення або ухилення ними від здійснення виховання та нагляду за малолітньою особою.
Стаття 1178. Відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою.
     1.Неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану шкоду самостійно на загальних підставах.
     2. У разі відсутності у малолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої неї шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками (усиновлювачами) або піклувальниками, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини …
 
Кодекс України про адміністративні правопорушення
 
Стаття 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей
     Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
     Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
      Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
      Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України (2001-05, 2002-05), якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Кримінальний кодекс України 
 
Стаття 166. Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування
     Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.  
 
Сімейний кодекс України 
 
Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав
1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.
2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.
3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.
4. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він порушує кримінальну справу.
5. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає державному органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
 
Закон України «Про освіту»
 
Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини
1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:
постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім’ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.
4. Держава надає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.
 
Закон України «Про загальну середню освіту»
 
Стаття 47. Відповідальність за порушення законодавства про загальну середню освіту
1. Посадові особи і громадяни, винні у порушенні законодавства про загальну середню освіту, несуть відповідальність у порядку, встановленому законами України.
2. Шкода, заподіяна учнями (вихованцями) загальноосвітньому навчальному закладу, відшкодовується відповідно до законодавства України.
3. Злісне ухилення батьків від виконання обов’язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківських прав.
 
Положення про загальноосвітній навчальний заклад
 
56. У разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.
 
Про організацію проведення медичних оглядів учнів у 2014 році
     На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2008 № 1318 «Про затвердження порядку здійснення медогляду учнів в загальноосвітніх навчальних закладах району, Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 574 «Про забезпечення медико-педагогічного контролю над фізичним вихованням учнів в загальноосвітніх навчальних закладах», наказу Міністерства охорони здоров’я від 16.08.2010 № 682 ,,Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів" та з метою проведення якісного поглибленого медичного огляду учнів району учні Кам'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 запрошуються до поліклініки центральної районної лікарні:
29 липня-3 серпня 2014 року - учні 1-4 класів,
24 червня-6 липня 2014 року - учні 5-11 класів
      Медичний огляд дітей проводитиметься в обов’язковій присутності батьків або осіб, які їх замінюють.
     За результатами медогляду лікарем заповнюється "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду". Бланки довідок класні керівники роздали учням наприкінці травня.
 

Вік дитини

Лікарі

Додаткові методи досліджень

6 років
(перед вступом до
загальноосвітнього навчального
 закладу
Лікар-педіатр
Дитячий хірург
Ортопед-травматолог дитячий
Офтальмолог дитячий
Стоматолог
Інші спеціалісти за показаннями
 
Аналіз крові (гемоглобін)
та інші за показаннями
7, 8, 9,10 років 
Лікар-педіатр
За показаннями 
 
За показаннями
11 років
 
Лікар-педіатр
Дитячий хірург
Ортопед-травматолог дитячий
Офтальмолог дитячий
Стоматолог
Інші спеціалісти за показаннями

 
Аналіз крові (гемоглобін)
та інші за показаннями
Аналіз крові на цукор у дітей з групи ризику по цукровому діабету та інші за показаннями
12, 13 років
Лікар-педіатр
За показаннями
 
За показаннями
14, 15 років
 
Лікар-педіатр
Стоматолог
Гінеколог дитячого та підліткового віку
(за показаннями)
Дитячий хірург 
Ендокринолог дитячий
Психолог (за показаннями)

 
Флюорографія
Аналіз крові (гемоглобін)
та інші за показаннями
16, 17 років Лікар-педіатр
Стоматолог
Гінеколог дитячого та підліткового віку
(за показаннями)
Флюорографія
Щороку перевірка гостроти зору, слуху; постави та плантографії проводиться молодшим спеціалістом з медичною освітою.
 
Шкільна медсестра інформує
 Зупинімо хворобу!
24 березня — Міжнародний день боротьби з туберкульозом.
 Що ж необхідно знати про це захворювання?
 Туберкульоз — це небезпечне інфекційне захворювання. Його збудник — мікобактерія туберкульозу (або паличка Коха) — надзвичайно стійкий і, потряпляючи в навколишнє середовище, залишається небезпечним до 12 місяців. Гинуть збудники лише при кип'ятінні, під дією ультрафіолетового проміння і дезинфікуючих засобів.
Зараження відбувається:
- під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму захворювання, при вдиханні мікобактерій з дрібними краплями мокроти та слини;
- при вживанні продуктів від хворої на туберкульоз худоби.
Зараження може відбутися також , коли мікобактерії потрапляють з пилом, через предмети вжитку, посуд та постіль хворого. При попаданні збудника в організм людини хвороба не завжди розвивається. Туберкульозний процес розвивається лише в ослабленому організмі:
- при недостатньому чи неповноцінному харчуванні; - поганих житлових умовах;
- виснажливій праці; - зниженому імунітеті;
- тривалому стресі;
- при наявності шкідливих звичок
Чутливі до хвороби діти і люди похилого віку.
Туберкульоз може вражати будь-який орган (кістки, нирки, очі, лімфатичні вузли), частіше зустрічається туберкульоз органів дихання.
Симптоми:
- загальна слабкість;
- втрата апетиту та надмірне безпричинне схуднення;
- стійкий кашель більше 2-3 тижнів;
- субфібрильна температура тіла (37-37.5);
- надмірне потовиділення;
- задишка
При появі цих симптомів необхідно терміново звернутись до лікаря!
Попередити захворювання набагато легше, ніж його лікувати. Ця робота починається з пологового будинку, де новонародженому в 5-денному віці робиться щеплення вакциною БЦЖ. Воно повторюється в 7- та 14- річному віці. Для раннього виявлення туберкульозу велике значення має щорічне флюорографічне обстеження дорослих та проба Манту у дітей. Ставиться реакція Манту щорічно, починаючи з 12-місячного віку. Слід звернути увагу на її результат і прислухатись до порад лікаря, зокрема, щодо санаторного лікування ( санаторій "Руська Поляна”).
Також заходи профілактики носять загальний гігієнічний характер:
- варто завжди мити руки;
- приходячи додому з вулиці, не ходити у вуличному взутті в помешканні;
- намагайтесь вести здоровий спосіб життя: регулярно відпочивайте, виконуйте фізичні вправи, не паліть і не зловживайте алкоголем;
- докладіть зусиль, щоб ваша їжа була поживною та багатою на вітаміни;
- регулярно провітрюйте приміщення, не допускаючи накопичення пилу.
Сьогодні це важке захворювання, яке вже не одне століття випробовує людство на міцність, ставить питання так: або звична легковажність і зруйновані життєві плани або здоров'я і повноцінне життя.
 
Бережіть життя і здоров'я - будьте обережні на залізниці!
Сумна статистика
За повідомленням служби колії Одеської залізниці, за 9 місяців 2010 року сталося 52 випадки травматизму. Серед потерпілих - 4 дітей до 16 років, із них 3 смертельних. Детальний аналіз обставин цих подій та причин випадків, що сталися з дітьми в поточному році читайте у аналітичні довідці.
Будьте обережні на залізниці, дотримуйтесь "Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України"! 

 
 
 
Шкільна медсестра інформує
 
ЗДОРОВА ЇЖА - ЗДОРОВІ ДІТИ
 
      Харчування школярів вимагає особливої уваги тому, що сучасне навчання в школі потребує високого розумового та фізичного навантаження й супроводжується значними енерговитратами. За останніми даними ВООЗ, здоровя дитини на 15% залежить від організації медичної служби, на 25% - від генетичних особливостей і на 60% - від збалансованого харчування. Харчування дуже сильно впливає на все, що відбувається в житті та формуванні організму дитини. Це не тільки належний розвиток системи тралення, шлункового тракту, а й нервової, кістково-мязової систем та й узагалі усіх життєвоважливих органів. Правильний раціон впливає на прцездатність дитини, а відтак і на рівень засвоєння корисної інформації.
      Сучасний школяр, на думку дієтологів повинен їсти не менше чотирьох разів на день, причому на сніданок, обід і вечерю неодмінно має бути гаряча страва. Для організму, що росте, обовязкове молоко, сир, кисломолочні продукти – джерела кальцію і білка. Як гарнір краще використовувати не картоплю чи макарони, а тушковані або варені овочі (капусту, буряк, цибулю, моркву).
      Дуже важливо нагодувати дитину правильним сніданком. Крім солодкого чаю, варення і кондитерських виробів, до нього повинні обовязко
Copyright Kamschool1 © 2008- 2019